Křesťanské a židovské vtipy

Křesťan, který se nedovede smát, ztrácí kus svého světla pro tento svět – Don Diego Goso

🙂 Každý den zde najdete nové vtipy! 🙂

Na křižovatce se srazí v autech kněz a rabín. Nejsou zraněni, jen v mírném šoku. Rabín vytáhne láhev whisky a nabídne knězi. "A vy si nedáte?" zeptá se kněz rabína, když se napije. "Ale to víte, že ano," odpoví rabín. "Ale až odjede policie"

Přijde Sára k manželovi a říká: „Kohn, musíme koupit naší dceři do ložnice závěsy, Pick stojí večer za oknem a dceru okukuje!“ „Nic Sára, žádný utrácení, s holkou si vyměníme pokoj a závěsy koupí Pick!“

Jeden mladý muž jde ke zpovědi a začíná slovy: "Jsem ženatý..." Kněz ho ani nenechá domluvit a říká: "To ale přece není hřích!" Načež mladý muž odpoví: "To vím, ale přesto toho lituji."

Malá Eliška byla s maminkou na Popeleční středu v kostele. Doma se ptá: „Mami, je to pravda, že se všichni lidé po smrti stanou prachem?" „Ano, Eliško, je to tak. Pan farář ti to také říkal," odpoví maminka. Na to malá: „Jé, to pod mou postelí musela už umřít spousta lidí."

Při vyučování náboženství ve vyšší třídě se ptá kněz: „Která je první svátost?" Jedna studentka odpoví: „Manželství." Kněz ji opravuje: „Ale ne, první svátost je přece křest." Studentka se brání: „V naší rodině ne, pane faráři. My jsme slušní lidé a víme, co se patří."

Mladý manželský pár marně čeká narození dítěte. Hledá radu všude a nakonec se obrátí na místního kaplana. Ten jim poradí, aby šli na pouť do Mariazell a zapálili tam svíčku. Brzy nato je kaplan přeložen. Když po létech projíždí svým bývalým působištěm, vzpomene si na manžele a chce vědět, jak to s nimi tenkrát dopadlo. Po několikerém zazvonění mu otevře větší chlapec a za ním zástup sourozenců. Kaplan se ptá: „Jsou rodiče doma." Nejstarší odpoví: „Ne, jeli do Mariazell zhasnout jakousi svíčku."

Farář je v noci probuzen podezřelým šramotem. Když se posadí, uslyší ze tmy hlas: „Ani hnout, jinak střelím." Farář se odevzdaně zeptá: „Co tady hledáš, milý synu?" Ze tmy výhružně zazní: „Peníze." Farář na to: „Tady u mne? Tak mi dovol rozsvítit. Já je budu hledat s tebou."

Jednoho dne se na kostelní zdi objevil velký nápis: „Bůh je mrtev – Nietzsche“ Další den pod něj někdo připsal: „Nietzsche je mrtev. – Bůh“