Křesťanské a židovské vtipy

Křesťan, který se nedovede smát, ztrácí kus svého světla pro tento svět – Don Diego Goso 

🙂 Každý den zde najdete nové vtipy! 🙂


Před jedním americkým supermarketem vlezlo malé děcko Santa Clausovi na klín a on se ho zeptal, jako všech dětí: „Tak co bys chtěl k Vánocům, maličký?” Děcko vyvalilo oči, poklesla mu brada a po pěti vteřinách povídá: „Cože?! Tys nečetl můj e-mail?!”

 

Žáci přicházejí ke zpovědi. Přijde první a zašeptá knězi: "Zhřešil jsem, otče, hodil jsem žabku do rybníka." "Ale to není žádný hřích, synu, jdi v pokoji," konejší ho kněz. Přijde druhý a říká: "Musím se vyznat, že jsem hodil žabku do rybníka." "Buď dobré mysli, dítě“, odpoví zpovědník, „to není hřích.“ Přijde třetí chlapec a farář se ho už předem ptá: "Také jsi hodil žabku do rybníka?“ "Ne, otče. Já jsem Jiří Žabka."

 

Khon s Roubíčkem pozorují, jak z Vatikánu vyjíždí kolona nablýskaných vozů. Jeden luxusní mercedes za druhým, uprostřed se vyjímá speciální papamobil se zlatou výzdobou. „Tak tomuhle já říkám úspěšná firma,“ povídá Roubíček. „To je, panečku, prosperita!“ Khon se k němu nakloní a zašeptá: „A to jsem slyšel, že začínali na půjčeném oslu!“

 

Jan XXIII.: "Ve dvaceti můžeš nabídnout celý život. V osmdesáti leda tak smrt. Nabídka se přijímá."

 

Hlášky dětí: "Bůh mne stvořil nedokonalého a smrtelného. Mohu být proto alespoň trochu naštvaný?"

 

Vězeňský kaplan promlouvá k recidivistovi, který už potřetí vyloupil pokladnu: "Můj synu, až se dostaneš na svobodu, rád ti budu pomáhat." "Moc děkuji za nabídku, důstojnosti," povídá vězeň. "Ale na to musí být odborník."

 

Mojžíš sestupuje s hory se zákoníkem v ruce. Shromáždí svůj lid a praví: "Mám pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou. Ta dobrá - z dvaačtyřiceti zákonů jsem to usmlouval na deset. Ta špatná - Nesesmilníš tam zůstalo!"

 

V synagoze se vedle sebe modlí Lederer v hezkém novém kožíšku a Kohn ve starším ošumělém kabátu. Lederer prosí: "Bože, dej, ať udělám kšeft za 10.000 $." Vedle něj Kohn: "... dej, ať udělám kšeft za 5$." A tak to jde dokola. Po chvíli Lederer vstane, sáhne do portmonky, vyndá pět dolarů a podává je Kohnovi: "Vezmou si to, Kohn, a nerozptylujou mi Hospodina."