Živý betlém

Datum | 31.12.2017

V sobotu odpoledne jsme si na ledečském náměstí již po osmnácté připomněli dávný příběh o narození Ježíše Krista, jak se o něm píše v Bibli a jak ho představují lidové tradice.
Divadelní představení připravili místní farníci. Diváky přivítal ledečský děkan  Jan Bárta. Potom již mezi nás přišel anděl Gabriel a oznámil dívce Marii, že se má stát matkou Božího Syna. Sv. Josef a Panna Maria hledali nocleh u lidí v Betlémě, před stájí u ohýnku se sešli pastýři, anděl oznámil všem lidem narození Božího Syna a pastýři se přišli poklonit Dítěti. Tři králové se zastavili nejprve u krále Heroda a poté odjeli ke stáji, kde pozdravili Ježíše a předali mu dary. Herci i diváci si v závěru společně zazpívali koledu Narodil se Kristus Pán. Peníze darované diváky budou použity na charitu. Velký dík patří všem, kdo se na konání této akce podíleli. ( 2016201520142013, 2012,  2011, 2010, )

F. Stýblo; foto č: 9, 10, 11, 29, D. Wolfová

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print