Vánoční koncert

Datum | 27.12.2017

I letos na Boží hod vánoční se v kostele sv. Petra a Pavla uskutečnil tradiční vánoční koncert. Tentokrát se v první části sólově představil varhaník kanonie Premonstrátů v Želivě, Petr Žák. V jeho podání jsme mimo jiné skladby uslyšeli i známou Toccatu a fugu d moll Johana Sebastiana Bacha. V druhé části koncertu za klavírního doprovodu Petra Žáka sólově vystoupili Jana Kopicová na hoboj, Tomáš Stýblo na flétnu a Michal Bergmann na trombon. Nádherné tóny dechových nástrojů beze zbytku naplnily prostor kostela a diváci si tak mohli vychutnat například dvě dueta na motivy z opery Kouzelná flétna W. A. Mozarta pro flétnu a hoboj, žertovnou skladbu Václava Trojana Žabák na trombon, skladbu Enio Morriconeho známou z filmu Misie Gabriel’s Oboe pro hoboj a klavír a další. Celý koncert pak zakončila nejznámější česká koleda Narodil se Kristus Pán v podání všech účinkujících a za zpěvu spokojených diváků.

F. Stýblo; foto: S. Fiala

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print