Letošní opravy, investice a zájezd do Švýcarska

Datum | 12.12.2017

Milí farníci a přátelé naší farnosti!
Dovolte mi, abych Vám s blížícími se svátky vánočními a Novým rokem poděkoval za jakoukoliv podporu – duchovní, materiální, finanční, přátelskou – naší farnosti a ujistil mým vděkem. Přeji Vám hodně zdraví, spokojenosti, čas k naslouchání a sílu k vydávání svědectví o velké Lásce Boží ve Vašich srdcích všem a všude, kde Jste
a kam přijdete. Ať jsou Vaše kroky v novém roce 2018 kroky pokoje a radosti!

Zde předkládám informaci k provedeným pracím, opravám:
Tento rok se podařilo opravit na věži kostela v Chřenovicích umístění zvonu a celkovou generálku elektrického připojení a zvonění. Náklady se vyšplhaly na 164.000,- Kč (i s dodatečnými pracemi na vnitřku věže…)!
Bylo nutno opravit zeď na děkanství v zahradě. Náklady 155.000,- Kč.
Největším „oříškem„ byla však rekonstrukce kotelny v sákristii v děkanském kostele sv. Petra a Pavla v Ledči n/S. Nikdo nevěřil, že rozvod topení pod deskou podlahy 47 let staré bude ještě fungovat… A po 4 tlakových zkouškách se zjistilo, že opravdu funguje. Zednické práce, instalatérské práce, kotel na plyn, elektrické celé nové vedení a další a další věci s tím spojené se podařilo vše zvládnout od května do září tohoto roku. A výsledek: vše funguje, v kostele je teplo! Skoro nikdo v to nevěřil. Mé a naše poděkování patří panu Ing. Novosadovi za projektovou dokumentaci, panu Malimánkovi Jiřímu z Hradce za všechny instalatérské práce a jeho ochotu ve zhotovení, firmě Tost s.r.o. pana Vavřičky za skvěle provedené zednické práce a panu Barešovi z Číhoště za provedení elektrické instalace.
Celkové náklady se vyšplhaly na cca 900.000,- Kč. Dvě sbírky v kostele vynesly částku 135.000,- Kč. Ostatní finance se mi podařilo s pomocí Boží sehnat
u přátel, či jinými dary. Sám jsem se podílel částkou 200.000,- Kč. Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať. Nyní nastává otázka financování provozu… ale to už je, milí farníci, také trochu na vás…. ale teplo je v kostele příjemné, že? Ještě nutno dodat, že se opravila celkově střecha nad sákristií  děkanského kostela: částka 315.000,- Kč!

Náklady za opravy v r. 2017 celkem: 1.535.000,- Kč

Ovšem to nejdůležitější je spása duší. Vše ostatní musí tomu být podřízeno a k tomu směrováno! Na to prosím nezapomeňme. A to se týká nás všech, celé farnosti! Ať Vám všem Bůh žehná!

ThDr. Jan Bárta, děkan

 AD MAJOREM DEI GLORIA!  VŠE K VĚTŠÍ CTI A SLÁVĚ BOŽÍ!

zajezd_svycarsko_18
Švýcarsko - přihláška ke stažení (staženo 36× )

 

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print