Mše svatá s novokněžským požehnáním

Datum | 21.11.2017

V neděli 19. listopadu sloužil v děkanském kostele sv. Petra a Pavla mši svatou P. Gorazd Tomáš Plavnický OPraem. Po mši svaté poděkoval za pozvání do naší farnosti a přítomným udělil novokněžské požehnání.
P. Gorazd Tomáš Plavnický se narodil v roce 1986 a pochází z východního Slovenska z města Hromos. Odtud odešel studovat na kněze do Polska. Během studia poznal, že by rád sloužil věřícím někde, kde bude víra méně tradiční záležitostí. Byla mu nabídnuta služba v České republice a tak se zhruba před šesti lety stal jedním z Premonstrátů v klášteře v Želivě. Kněžské svěcení přijal letos 21.10. v Hradci Králové z rukou diecézního biskupa Jana Vokála

F. Stýblo; foto: S. Fiala

 

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print