Výklenková kaplička

Datum | 27.10.2017

Výklenková kaplička je typ kaple, která postrádá vnitřní prostor modlitebny. Její označení je odvozeno od výklenku určeného pro umístění obrazu, sochy nebo reliéfu odpovídajícího zasvěcení kaple. Jednu takovou nalezneme v i v našem městě v ulici Hrnčířská blízko obchodního centra Billa. Tato kaplička, která je mimochodem uváděna i v mapách byla po dlouhou dobu ve velmi špatném stavu. Že jsou mezi našimi farníky a obyvateli města šikovní, nezištní a ochotní lidé, kterým není jedno, v jakém stavu se tyto objekty nacházejí, svědčí i oprava této kapličky provedená panem J. Vondráčkem, kterému za tuto práci patří dík a uznání. Jak kaplička zkrásněla, může každý porovnat z fotografií.

F. Stýblo

 

 

 

 

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print