Farní tábor v Číhošti 2016

Datum | 22.9.2016

V podvečer  26.8. byl tábor zahájen společnou večeří, po které následovalo setkání dětí  s čarodějem  Merlinem. Ten je zasvětil do tajů bájné legendy o králi Artušovi.  A tím byl rozehrán nelítostný boj o starodávný Excalibur a o královskou korunu Anglie. Děti to neměly snadné. Neustále se musely potýkat s vojskem nepřátelského Mordreda, který také usiloval o to, stát se králem celé Anglie.  Naštěstí, se mohly spolehnout na pomoc od statečného rytíře Lancelota.  Ale, i tak musely děti několikrát prokázat svoji statečnost, fyzickou  a vědomostní připravenost.  Jako Artušovo vojsko se osvědčily velmi dobře. Stály pevně při Artušovi,  i když je zradil věrný přítel Lancelot. Nakonec  však došlo k usmíření Lancelota a Artuše u sklenky dobrého moku  ve středověké krčmě.

Za pomoci Merlina společně nalezli vzácný meč Excalibur, který dle legendy patří králi Anglie. Pak již zbývalo se jen utkat s Mordredem. Ten byl velkou přesilou poražen a královská koruna byla vsazena na hlavu statečnému Artušovi.  Velké díky patří Artušovu vojsku, které se prokázalo mnohými rytířskými ctnostmi.

J. Stýblová hl. vedoucí tábora; Foto: V. Chaloupecký

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print