Adventní zájezd do Pasova a Řezna

Datum | 8.12.2015

V sobotu dne 5. prosince 2015 jsme navštívili v rámci adventních zájezdů dvě města našich sousedů, která měla již před 1.000 lety kontakt s kmenem Čechů. Pasov byl důležitý spíše pro obchodní zájmy. Řezenský biskup sv. Wolfgang zase pro naši církev. Byl to on, který dal svolení a zasloužil se o založení pražského biskupství.
V Pasově jsme navštívili Dóm sv. Štěpána a soutok tří řek. Z vyhlídky byl za teplého počasí krásný pohled na město. V Řezně jsme si prohlédli katedrálu sv. Petra, dále s ní sousedící kostelík, kde v 8. století 14 českých knížat požádalo o svatý křest, rokokovou Starou Kapli, a překrásně adventně a vánočně vyzdobené uličky tohoto krásného města na Dunaji a samozřejmě starý most, podle kterého byl postaven Karlův most v Praze.
Doba zájezdu uběhla jako voda. Atmosféru a společenství účastníků zájezdu lze hodnotit na výtečnou. Bůh zaplať!

P. Jan Bárta, děkan; foto: P. Dyntera

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print