Farní tábor v Číhošti

Datum | 17.8.2015

V pátek 7.8. jsme se všichni setkali v Číhošti na faře při společné večeři. Tím byl zahájen letošní tábor s názvem Den a noc trifidů. Po večeři nás navštívil Masen, kterým jsme byli uvedeni do vědeckofantastického příběhu o masožravých květinách. Začal neúnavný boj za záchranu civilizace. Děti měly za úkol ochránit sebe a slepé lidi, kteří přišli o zrak po světelném úkazu na nebi, před jedovatými šlahouny trifidů. Tyto rostliny se přemnožily a utekly z farem, kde byly pěstovány pro olej.
Masen rozdělil táborníky do 3 skupinek (Rebelové, Trifidi a Černá perla), které spolu porovnávaly své síly. Například v sobotu si děti procvičily nejen vědomosti, ale i své svaly při hře vědomostní trakař. Dále měly děti možnost si zahrát další drobné hry, fotbal či se něco dozvědět v témátku o desateru. Nakonec bylo nutné spojit všechny síly skupinek a postavit se proti diktátorskému veliteli vojska Torrencovi, který využil zmatku ve světe a chtěl ho ovládnout. Po velkém boji byl nakonec Torrence zajat, uvězněn a jeho vojsko bylo rozprášeno do okolních lesů. Potom se již stačilo postavit masožravým květinám, které jsme také zdárně přemohli. Byla vytvořena nová civilizace a my jsme se mohli rozjet zpět ke svým rodičům.  Tak snad za rok opět nashledanou.

Jája; foto: Martin a Vašek

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print