Padesát let varhaníkem!

Datum | 1.2.2015

V neděli 1.února 2015 jsme v naše děkanském kostele sv. Petra a Pavla oslavili 50 let služby varhaníka pana Urbánka z Kozlova. Pan Urbánek začal svou službu „varhaničení“, jak on sám to nazývá, přesně 2.února 1965 a to prý jenom na zástup na čtrnáct dní. Z těch čtrnácti dní je tomu nyní tedy 50 let. Po blahopřání od biskupství a poděkování od pana děkana Jana Bárty pan Urbánek  před farníky v kostele sám „zhodnotil“ svou službu s jemu vlastním humorem a  pokorou. Dort ve tvaru varhan, knihy Písma svatého s vybranými texty, kniha o Ledči nad Sázavou, víno a kytice spolu s přípitkem a zpěvem Živijó, živijó, živijó, to byla radostná oslava  tohoto krásného výročí.
Pane Urbánek za vše velký dík a Pán Bůh zaplať. Ať ještě dlouho můžete velebit Boha hudbou na varhany v naší farnosti.

Vděčně P. ThDr. Jan Bárta, děkan, farníci  a celá farnost

[gview file=“http://ledecns.farnost.cz/ostatni_soubory/docasne/urbanek_blahoprani.pdf“ width=“100%“ save=“1″]

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print