Živý betlém na ledečském náměstí

Datum | 3.1.2015

Letos již po patnácté jsme si na ledečském náměstí připomněli dávný příběh o narození Ježíše Krista, jak se o něm píše v Bibli Jeruzalémské a jak ho představují lidové tradice. Divadelní představení připravili místní farníci – děti, mládež a dospělí. Diváky přivítal ledečský děkan  Jan Bárta. Potom již mezi nás přišel anděl Gabriel a oznámil dívce Marii, že se má stát matkou Božího Syna. Sv. Josef a Panna Maria hledali nocleh u lidí v Betlémě, před stájí u ohýnku se sešli pastýři, anděl oznámil všem lidem narození Božího Syna a pastýři se přišli poklonit Dítěti. Tři králové se zastavili nejprve u krále Heroda a poté odjeli ke stáji, kde pozdravili Ježíše a předali mu dary. Herci i diváci si v závěru společně zazpívali koledu Narodil se Kristus Pán. Čtyři desítky herců a pořadatelů velice potěšil velký zájem ledečských občanů o toto tradiční rozloučení s Vánocemi. Peníze darované diváky farnost použije na další akce pro děti a mládež.

J. Sklenářová; foto: L. Daněk

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print