Minitábor v Hněvkovicích

Datum | 16.7.2014

Letošní minitábor se uskutečnil v polovině prvního prázdninového měsíce. Hned první den, když se všech třináct účastníků ubytovalo a seznámilo, obdrželi jsme dopis. Nebyl to však jen tak obyčejný dopis. Psal nám samotný Noe, mnozí z nás ho již znali z vyprávění, a proto, když nás požádal o pomoc se stavbou archy, neváhali jsme a vydali jsme se pro vhodný materiál. Nebylo to jednoduché, když ale týmy Divokých šelem, Pirátů z Karibiku a Bojových lvů spojily své síly, stavbu jsme dokončili. V zápětí jsme se dozvěděli, že tím to pro nás nekončí. Noe dostal velmi těžký úkol, nashromáždit všechny druhy zvířat a přivést je na archu a právě nás si vybral za své pomocníky. Některé druhy se nacházely velmi daleko, a tak jsme se druhý den hned po snídani vypravili na cestu. Tento den byl pro nás velmi úspěšný a přesto, že začala potopa, mohli jsme večer u ohně oslavovat, neboť všechna zvířata byla naloděna. Ve středu se k nám donesla zpráva, že holubice, kterou Noe vyslal, se již nevrátila, a proto jsme se rozhodli hledat souš. Každý tým se vydal jinou cestou a podařilo se nám tak najít místo, kde se holubice uhnízdila.
Radost jsme měli nejen z odměny od Noema, ale také z pocitu, že jsme mohli svou pomocí přispět k tak velkému činu. Přestože stavba archy a lov zvířat byly náročné činnosti, stihli jsme i (nejen kluky) oblíbený fotbal, vyprávění příběhů, divadelní scénky či malování hrnečků.

Tereza, Kristýnka, Ruda, Ríša, Tomáš, Anička (vedoucí)

httpv://www.youtube.com/watch?v=CCJ4VewBjuw

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print