Živý betlém

Datum | 4.1.2014

První lednovou sobotu  jsme si na ledečském náměstí opět připomněli dávný příběh o narození Ježíše Krista. Divadelní představení připravili místní farníci. Ledečský děkan Jan Bárta na úvod pozdravil všechny přítomné, krátce promluvil o významu této akce a všem popřál požehnané vánoce a vše dobré v novém roce . Potom již mezi nás přišel anděl Gabriel a oznámil dívce Marii, že se má stát matkou Božího Syna. Svatý Josef a Panna Maria hledali nocleh u lidí v Betlémě, před stájí u ohýnku se sešli pastýři, anděl oznámil všem lidem narození Božího Syna a pastýři se přišli poklonit Dítěti. Tři králové se zastavili nejprve u krále Heroda a poté odjeli ke stáji, kde pozdravili Ježíše a předali mu dary. Herci i diváci si na závěr zazpívali koledu Narodil se Kristus Pán. Počasí nám přálo a  přilákalo hlavně rodiny s dětmi.

J. Sklenářová; foto: L. Daněk

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print