Pouť do Číhoště

Datum | 18.5.2013

V sobotu 18. května uspořádala naše farnost v rámci Roku víry již třetí pouť. Tentokrát do místa působení P. Toufara, který celým svým životem a mučednickou smrtí osvědčil pevnou víru. Pouť byla spojena s možností získání plnomocných odpustků po splnění stanovených podmínek. Na cestu do Číhoště se vydalo asi sto poutníků. Někteří šli pěšky, jiní přijeli na kole nebo auty. V číhošťském kostele Nanebevzetí Panny Marie se v půl jedenácté konala poutní mše svatá s pobožností, při níž byl vyprošován dar víry pro všechny ledečské farníky. Po mši svaté se poutníci shromáždili na faře, kde pro ně bylo připraveno malé pohoštění.