Živý betlém

Datum | 5.1.2013

Pátého ledna jsme si na ledečském náměstí připomněli dávný příběh o narození Ježíše Krista. Divadelní představení  místních farníků a nadšenců nenarušilo ani nepříznivé počasí. Diváky přivítal ledečský děkan Jan Bárta. Potom již mezi nás přišel anděl Gabriel a oznámil dívce Marii, že se má stát matkou Božího Syna. Svatý Josef a Panna Maria hledali nocleh u lidí v Betlémě, před stájí u ohýnku se sešli pastýři, anděl oznámil všem lidem narození Božího Syna a pastýři se přišli poklonit Dítěti. Tři králové se zastavili nejprve u krále Heroda a poté odjeli ke stáji, kde pozdravili Ježíše a předali mu dary. Herci i diváci si na závěr zazpívali koledu Narodil se Kristus Pán.
Tuto tradiční akci farnosti  na náměstí pozorně sledovala asi stovka diváků. Jejich peněžní dary věnovala farnost místnímu mateřskému centru Ledňáček.

Mgr. M. Sklenář; foto: V. Daněk

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print