Živý betlém

Datum | 7.1.2012

I letos jsme si na ledečském náměstí připomněli, co se událo před dvěma tisíci lety v malé vesničce Betlémě. K přítomným divákům krátce promluvil P.ThDr Jan Bárta. Divadelní scénky zachytily jak anděl Gabriel zvěstoval Marii, že se má stát matkou Božího syna. Sv.Josef a Panna Maria hledali nocleh v Betlémě, ale lidé je nepřijali. Nakonec nalezli přístřeší ve skromné stáji, kde se Dítě narodilo. Před stájí u ohýnku seděli pastýři. Ti se mu na výzvu anděla přišli poklonit a odevzdali mu své dary. Tři králové se nejprve zastavili u krále Heroda a pak odjeli ke stáji, kde se poklonili malému Ježíškovi a předali mu zlato myrhu a kadidlo. Nakonec jsme si všichni zazpívali nejznámější koledu „Narodil se Kristus Pán“.
Tuto tradiční akci farnosti na náměstí pozorně sledovaly asi dvě stovky diváků. Ti si pak mohli prohlédnout malého Ježíška a věnovat příspěvek na dobročinné účely. Poděkování za velmi pěkné provedení biblického příběhu v němž zazněly texty z Jeruzalémské bible patří autorovi scénáře, hercům, zvukovému technikovi, pořadatelům a všem, kdo se na této zdařilé akci podíleli.

F. Stýblo

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print