Slavnost Těla a Krve Páně

Datum | 26.6.2011

Slavnost začala mší svatou v děkanském kostele sv.Petra a Pavla. Po ní následoval průvod s Eucharistií za hudebního doprovodu dechové kapely pana Blažka. Ten se postupně zastavil u čtyř oltářů, na jejichž přípravě se podíleli farníci. První byl umístěn v zahradě na východní straně kostela, druhý a třetí na farní zahradě a čtvrtý v parčíku P.Toufara. Při všech zastaveních proběhlo krátké zamyšlení s prosbami, modlitbou Otče náš a požehnáním. Celá slavnost měla za cíl prohloubit úctu k Eucharistii, uvědomit si jak důležitá je v našem životě a vyprosit si požehnání. Slavnost byla zakončena v kostele slavnostním chvalozpěvem Te Deum.

J.Sklenářová; foto: S.Fiala

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print