Putování za betlémskou hvězdou

Datum | 30.12.2010

Společně jsme si připomněli co se událo před dvěma tisíci lety v malé vesničce Betlémě. Divadelní scénky nejprve zachytily pastýře v Betlémě, poté sv. Josef a Panna Maria hledali nocleh u lidí ale nikde nebylo místo. Až babička jim ukázala cestu do stáje, kde si mohli odpočinout. Před stájí u ohýnku seděli pastýři. Anděl oznámil všem lidem narození Božího Syna a pastýři se mu přišli poklonit. V další scéně se Tři králové zastavili nejprve u krále Heroda a pak odjeli ke stáji, kde se poklonili malému Ježíškovi a předali mu dary.
Nakonec jsme si všichni zazpívali nejznámější koledu „Narodil se Kristus Pán“. Pak už si mohli diváci prohlédnout malého Ježíška, dary, nebo se ohřát s pastýři u ohýnku. Tato tradiční akce farnosti v tomto vánočním čase přilákala na náměstí nejen dospělé ale také poměrně dost dětí.

J. Sklenářová; Foto: Ladislav Daněk

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print