Velikonoční koncert

Datum | 11.4.2010

V neděli odpoledne se uskutečnil v kostele sv. Petra a Pavla Velikonoční koncert. Tentokrát se posluchačům představil symfonický orchestr Region ze Světlé nad Sázavou pod vedení mladého dirigenta Lukáše Pohůnka. Úvodem zazněla předehra k opeře Italka z Alžíru G. Rossiniho. Následoval koncert G dur pro sólovou flétnu a orchestr od K. Stamice. Sólový part přednesl student Pražské konzervatoře Tomáš Stýblo. Vyvrcholení celého koncertu byla Symfonie Nr. 1 C dur L. van Beethovena.
Orchestr, jehož velkou část tvoří amatérští muzikanti zaujal velmi dobrým provedením všech skladeb a za výkon umocněný akustikou kostela zaslouží uznání. Bylo to krásné odpoledne a diváci to vyjádřili svým potleskem.

F. Stýblo

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print