Orličky v zimě

Datum | 7.3.2010

Naše ledečské spolčo nespí zimním spánkem a tento víkend uskutečnilo dlouho plánovaný „běžkařský“ výlet do Orlických hor. Plán byl jasný. Lákala nás hřebenovka ze Šerlichu přes Velkou Deštnou, pevnost Haničku až do Rokytnice v Orlických horách. V pátek odpoledne jsme vyrazili autem do Dolní Dobrouče, kde se k nám připojila ještě Jana a Jája, které přijely z Prahy vlakem. Pátek jsme prožili ve skautské klubovně, kde jsme si zahráli stolní hry a připravovali se na sobotní třicetikilometrový výlet. Mazaly se lyže, hledaly boty na běžky a hůlky. V sobotu ráno jsme vstávali v šest hodin abychom se vydali vlakem z Dolní Dobrouče do Letohradu, kde už na nás čekal skibus, který nás dovezl na Šerlich. Ten den bylo úplně jasno, mrzlo, svítilo sluníčko a výhledy do krajiny byly úchvatné. Co víc si přát? Vyrazili jsme na trasu, kde jsme potkávali spoustu nadšených běžkařů a poznávali místa, kterými jsme procházeli v létě na puťáku. Přibližně v půli cesty byl čas poobědvat. Nyní se hodil teplý čaj z termosek a smažený řízek ještě z domova. Po vydatném posilnění jsme museli znovu namazat lyže, čekala nás totiž zajímavější druhá půlka výletu. Z Haničky jsme se vydali do Rokytnice nad Orlicí. Jelikož stopa vedla pořád z kopce a sníh byl velice umrzlý, bylo někdy velmi těžké zvládnout lyže. Toto úsilí odvedlo naši pozornost tak, že jsme zabloudili. Pár jedincům z výpravy to udělalo ohromnou radost, neboť neustále tvrdí, že neexistuje správný výlet, aby se člověk alespoň jednou neztratil. Do Rokytnice nám zbývaly ještě asi čtyři kilometry a skibus měl jet zhruba za patnáct minut. Někteří malověrní už to vzdávali předem, ale v tu chvíli vzala vše do svých rukou Janča a nasadila pekelné tempo. Čas byl ale neúprosný a když jsme se ohlédli, byl vidět přijíždějící autobus. Podařilo se nám jej stopnout. Cestou jsme po silnici posbírali zbytek výpravy a vydali se opět směrem do Letohradu. Byli jsme vyčerpaní, ale spokojení. Vše se povedlo podle plánu! Je samozřejmé, že jsme museli výlet zakončit u půllitru kofoly. V Letohradu jsme zabalili lyže a vydali se zpět do Dolní Dobrouče. V neděli ráno se spěchalo na ranní rytmickou mši, následoval oběd, úklid klubovny a návrat domů. Všichni si výlet náramě pochvalovali a už nyní se těšíme na další společné akce.

Mája

Sdílet na sociálních sítích ...Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Print this page
Print